8. jūlijs

Open2Vote.eu padara sabiedrības viedokli dzirdamu arī varas gaiteņos

Politiskā līdzdalība var būt vienkārša, saprotama un nebūt nenozīmē iesaistīšanos aktīvajā politikā. Platforma Open2Vote.eu sniedz iespēju izvērtēt Latvijai svarīgus jautājumus un savu viedokli darīt zināmu politikas veidotājiem, balsojot “PAR” vai “PRET” Saeimā un valdībā izskatāmajiem likumprojektiem. 

Open2Vote ir radījusi organizācijas ManaBalss.lv komanda, lai uzlabotu lēmējvaras un sabiedrības spēju sadarboties. Platforma katru nedēļu, kad notiek Saeimas vai Rīgas domes sēdes, plašākai auditorijai piedāvā atbildēt uz dažādiem jautājumiem, par kuriem notiks balsojums, tādā veidā sniedzot iespēju salīdzināt lēmējvaras lēmumus ar sabiedrības nostāju. 

Ikviens var balsot un paust savu nostāju par Latvijā aktuālo:

  • Ej uz www.jabalso.lv sadaļu “Citi resursi” vai https://open2vote.eu/
  • Balso PAR vai PRET politiķu dienaskārtībā esošajiem jautājumiem.
  • Reģistrējies, lai esam droši, ka esi īsts cilvēks un ka esi balsojis vienu reizi. Reģistrācija iespējama ar populārākajām Latvijas internetbankām (Luminor, SEB, Swedbank, Citadele) un eParakstu (eID un eMobile)
  • Seko aktualitātēm arī facebook.com/Open2Vote un twitter.com/Open2Vote.

Balsojumu apkopojumam tiek izmantoti anonimizēti dati, tā kā droši var apgalvot, ka neviens cits, izņemot pašu balsotāju, nezinās, kāda nostāja pausta vienā vai citā jautājumā.

Seko līdzi darbiem, nevis solījumiem! 

Jautājumu gadījumā:

Dace Ševčenko
dace@manabalss.lv
Organizācija ManaBalss
Sabiedrības Līdzdalības Fonds