2. septembris

7. septembrī – priekšvēlēšanu diskusija par kultūru un izglītību

PBLA īstenotā priekšvēlēšanu projekta “JĀbalso” ietvaros ikvienam ārpus Latvijas dzīvojošam tautietim ir iespēja attālināti piedalīties un vērot politisko partiju debates par diasporai aktuālām tēmām.

7. septembrī plkst. 15.30 pēc Latvijas laika sāksies diskusija, kur politisko partiju izglītības un kultūras ministru amata kandidāti runās par diasporai aktuālām tēmām. Uz šīm debatēm ir aicināti to partiju pārstāvji, kas pēcFactum21. augusta partiju reitingiem pārsniedz 5% barjeru (skat. https://reitingi.factum.lv/reitingi-saeima/). Skatītāji ir aicināti uzdot jautājumus tiešraižu laikā, izmantojot Slido rīku www.jabalso.lv. Debates producē ReTV, un tās vadīs žurnālists Ģirts Timrots.

Visas diskusijas ir skatāmas tiešraidē PBLA Facebook lapā un www.jabalso.lv. Pirmās priekšvēlēšanu debates ar Ministru prezidenta amata kandidātiem notika 31. augustā, un to ieraksts ir pieejams šeit: https://jabalso.lv/raksts/diskusijas-ar-ministru-prezidenta-amata-kandidatiem-tiesraide/. 14. septembrī notiks pēdējā diskusija šajā debašu ciklā, un tajā tiks padziļināti apspriesti aktuālie jautājumi ekonomikas, labklājības un veselības jomā.

14. Saeimas vēlēšanas norisināsies šī gada 1. oktobrī. PBLA atgādina, ka līdz 9. septembrim ir iespējams pieteikties balsošanai pa pastu ārpus Latvijas un ka vēlētāji ārvalstīs noderīgu informāciju var atrast www.jabalso.lv.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžets līdzekļiem. Par projekta “Priekšvēlēšanu projekts visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas “JĀbalso”” aktivitāšu saturu atbild ārvalstu organizācijas “Pasaules Brīvo latviešu apvienība” pārstāvniecība.