22. augusts

PBLA aicina uz priekšvēlēšanu debatēm diasporai

PBLA īstenotā priekšvēlēšanu projekta “JĀbalso” ietvaros ikvienam ārpus Latvijas dzīvojošam tautietim būs iespēja attālināti piedalīties un vērot politisko partiju debates par diasporai aktuālām tēmām. Priekšvēlēšanu debates tiešraidē no Rīgas Latviešu biedrības nama notiks 31. augustā, 7. septembrī un 14. septembrī. Visas debates būs skatāmas www.jabalso.lv, kā arī PBLA Facebook lapā. Būs pieejami arī debašu ieraksti.

31. augustā plkst. 15.30 pēc Latvijas laika notiks pirmās debates, kur politisko partiju Ministru prezidenta amata kandidāti iepazīstinās ar savu redzējumu par darāmajiem darbiem un drošības jautājumiem (tajā skaitā obligāto valsts aizsardzības dienestu un korupcijas apkarošanu). Uz šīm debatēm ir aicināti to partiju pārstāvji, kas pēc Factum 7. augusta partiju reitingiem pārsniedz 5% barjeru (skat. https://reitingi.factum.lv/reitingi-saeima/).  

7. septembra debašu tēma būs kultūra un izglītība, bet 14. septembrī tiks padziļināti apspriesti aktuālie jautājumi ekonomikas, labklājības un veselības jomā. Skatītāji būs aicināti uzdot jautājumus tiešraižu laikā, izmantojot Slido rīku www.jabalso.lv. Debates producē ReTV, un tās vadīs žurnālists Ģirts Timrots.

14. Saeimas vēlēšanas norisināsies šī gada 1. oktobrī. PBLA atgādina, ka līdz 9. septembrim ir iespējams pieteikties balsošanai pa pastu ārpus Latvijas un ka vēlētāji ārvalstīs noderīgu informāciju var atrast www.jabalso.lv. 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžets līdzekļiem. Par projekta “Priekšvēlēšanu projekts visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas “JĀbalso”” aktivitāšu saturu atbild ārvalstu organizācijas “Pasaules Brīvo latviešu apvienība” pārstāvniecība.

Saziņai: Lora Egle, lora.egle@pbla.lv