24. augusts

Pārbaudi savu saderību ar politiskajām partijām PBLA veidotajā testā

Saderības tests ar politiskajām partijām “Kompass” ir PBLA darbinieku un diasporas pārstāvju pašrocīgi veidots rīks, kas palīdz noskaidrot, kā vēlētāju viedoklis un vērtības saskan ar politisko partiju nostāju dažādos jautājumos. Testa satura izstrādē izmantotas politisko partiju programmas 14. Saeimas vēlēšanās, partiju mājaslapās un medijos paustie viedokļi, kā arī partiju pārstāvju iesūtītās atbildes uz jautājumiem. Katrā jautājumā partijas, kurām atbilstošo atbildes variantu izvēlas lietotājs, saņem vienu punktu. Rezultātā punkti tiek pārvērsti procentos, parādot, cik lielā mērā lietotājs ir saderīgs ar katru partiju.

Testu veido 13 jautājumi par dažādām diasporai aktuālām tēmām. Katrā jautājumā lietotājam jāizvēlas viens sev tīkamākais vai, lietotājaprāt, prioritārākais variants. Testā nav iekļauts viens no sākotnējās versijas jautājumiem: “Vai diasporas kultūras un izglītības sistēmai ir jābūt atbalstītai no Latvijas valsts budžeta?”, jo partijas, paužot atbalstu valsts diasporas politikai, vienbalsīgi piekrita, ka tās iniciatīvām ir jābūt atbalstītām. 

Testā pilnvērtīgi piedalās 11 politiskās partijas, partija “Stabilitātei!” piedalās ar atbildēm uz daļu no jautājumiem. Septiņas politiskās partijas – “Kristīgi Progresīvā Partija”, Partija “Vienoti Latvijai”, LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, Politiskā partija “Tautas varas spēks”, TAUTAS KALPI LATVIJAI, Politiskā partija “KATRAM UN KATRAI”, “Latvijas Krievu savienība” – dažādu iemeslu dēļ pašlaik testā nepiedalās, taču gadījumā, ja partijas tomēr vēlas piedalīties, tās ir aicinātas sazināties ar PBLA pārstāvniecību.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžets līdzekļiem. Par projekta “Priekšvēlēšanu projekts visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas “JĀbalso”” aktivitāšu saturu atbild ārvalstu organizācijas “Pasaules Brīvo latviešu apvienība” pārstāvniecība.

Saziņai: Lora Egle, e-pasts: lora.egle@pbla.lv